به مناسبت روز درختکاری در تربت جام / احیای بوستانی بزرگ در شهید غلامزاده تربت جام

۱۶ اسفند ۱۳۹۷رویداد ها, اخبار


به مناسبت 15 اسفند، روز درختکاری مراسمی با حضور امام‌جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و تنی چند از مسئولین برگزار و نهال‌کاری صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تربت‌جام، در این مراسم حجت‌الاسلام طاهری امام‌جمعه شهرستان تربت‌جام با تأکید بر اهمیت درخت و درختکاری گفت: هرکسی که درختی بکارد مانند این است که انسانی را احیا کرده و درختان متعلق به همه مردم است و باید همه در حفظ و نگهداری درختان کوشا باشند.

حجت‌الاسلام مصطفی دامن‌پاک، رئیس شورای اسلامی شهر تربت‌جام در این مراسم به اهمیت رسیدگی و مشارکت مردم در امور فضای سبز تأکید کرد و افزود: همه ما باید در برابر فضای سبز و درختان احساس مسئولیت کنیم تا یک منطقه‌ای با هوای پاک و زیبا داشته باشیم.

سید علی حسینی، شهردار تربت‌جام در ادامه این مراسم درختکاری از احداث یک فضای جنگلی جدید در انتهای خیابان شهید غلام‌زاده خبر داد و گفت: در این روز با دستان پرمهر حاضرین درختانی کاشته می‌شود که با نگهداری و کمک مردم به یک فضای پارکی و جنگلی تبدیل خواهد شد که امیدوارم این روز باعث خیروبرکت به این منطقه از شهر باشد.

وی افزود: شهرداری تربت‌جام به دنبال گسترش و توسعه فضای سبز شهری است و این مهم با مشارکت مردم روند پرشتابی خواهد گرفت.

مهندس بیژن شیخ مسئول اداره سیما،منظر و فضای سبز شهرداری در حاشیه این مراسم گفت: این زمین به مساحت تقریبی 5 هکتار به‌منظور احداث یک بوستان بزرگ برای منطقه کم برخوردار شهید غلامزاده پیش‌بینی‌شده است و در این روز حدود 600 گود آماده نهال‌کاری شده بود که در این مراسم کاشته شد.

درختکاری شهرداری تربت جام

 

انتهای پیام

نظرات کاربران