اعزام دومین کاروان کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده توسط شهرداری تربت‌جام

۲۹ فروردین ۱۳۹۸رویداد ها, اخبار


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تربت جام، دومین تیم تخصصی 26 نفره به همراه کمک‌های غیر نقدی و ماشین‌آلات توسط شهرداری تربت‌جام به مناطق سیل‌زده کشور اعزام شدند.

شهردار تربت‌جام با اعلام این خبر افزود: طی هماهنگی که با ستاد بحران استان خراسان رضوی و استان لرستان انجام شد، تعداد 26 نفر از نیروهای این شهرداری با مشارکت بخش خصوصی و پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری تربت‌جام به این مناطق اعزام شدند.

سید علی حسینی بابیان اینکه تمامی امکانات و نیروی انسانی اعزامی به استان لرستان با حفظ ظرفیت عملیاتی و امدادی شهرداری تربت‌جام با در نظر گرفتن احتمال بارندگی‌های چند روز آینده تربت‌جام صورت پذیرفته است گفت: در این مرحله یک دستگاه لودر، یک دستگاه نیم لودر (باب کت)، کامیون و یک دستگاه اتوبوس به همراه 26 نفر و کمک‌های غیر نقدی تربت‌جام را به مقصد استان لرستان ترک کردند.

وی با ابراز همدردی و تأکید بر تقویت حس نوع‌دوستی و اهمیت کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده گفت: مردم تربت‌جام همیشه در زمان بحران و کمک کردن به هم‌وطنان خود پیش‌قدم بوده و سابقه درخشانی در این امر دارند. در این مرحله هم مبلغ 200 میلیون ریال از طرف کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر تربت‌جام جمع‌آوری و اقلام موردنیاز مانند البسه و لوازم بهداشتی تهیه و همراه این کاروان به استان لرستان ارسال گردید.

حسینی به تجربه اعزام مرحله اول کاروان کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده توسط شهرداری تربت‌جام اشاره کرد و افزود: در این مرحله با بررسی‌های زیاد سعی شده تا نیروهای تخصصی و اقلام موردنیاز و ضروری تهیه شود و از بین داوطلبین اعزام به مناطق سیل‌زده، نیروهای تخصصی و کارآمدی مانند مهندس عمران، تأسیسات، جوشکار، برق‌کار، لوله‌کش و کارگر ساده انتخاب و به این مناطق اعزام‌شده‌اند.

وی بابیان اینکه این وحدت و همدلی مختص ایران اسلامی بوده و در هیچ کجای دنیادیده نمی‌شود و همه دنیا را متحیر خود کرده گفت: امیدواریم شهرداری تربت‌جام توانسته باشد در خلق چنین حماسه‌ای نقش کوچکی ایفا کرده باشد.

شهردار تربت‌جام به اعزام اولین کاروان کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان گلستان در ایام ابتدایی نوروزی اشاره کرد و افزود: برحسب وظیفه و حس نوع‌دوستی در روزهای ابتدایی سال یک نیروی آتش‌نشان به همراه تیم 17 نفره با تجهیزات تخصصی به استان گلستان و شهر آق‌قلا از تاریخ 10 فروردین به مدت یک هفته اعزام شدند و دو روز در روستای چل سپلی مشغول تخریب منازل آسیب‌دیده و درآوردن وسایل هم‌وطنان از زیر آوار و یک روز در روستای خمرآباد برای تخلیه آب منازل و نیز استقرار در روستای محمدآباد برای کمک به احداث سیل بند بودند.

حسینی افزود: اولین مرحله اعزام کمک به مناطق سیل‌زده استان گلستان با همکاری گروه فرهنگی و تبلیغی منتظران ظهور و مشارکت کارکنان داوطلب شهرداری تربت‌جام و پشتیبانی شورای اسلامی شهر صورت گرفت.

انتهای پیام

 

 

نظرات کاربران