دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تربت جام با مدیر آموزش‌وپرورش

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸رویداد ها, اخبار


 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تربت‌جام، به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تربت‌جام با مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ضمن تبریک هفته‌ی معلم و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی استاد شهید مرتضی مطهری توسط ریاست شورا و بیان جمله‌ای زیبا از مقام معظم رهبری توسط شهردار تربت‌جام در خصوص جایگاه و نقش معلم در جامعه که " نقش معلم در جامعه از تبدیل خاک به طلا، ارزشمندتر است" بیان شد.

 

 

حجت‌الاسلام مصطفی دامن‌پاک جامی، رئیس شورا در این دیدار گفت: ضمن تبریک انتصاب مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان و آرزوی موفقیت برای ایشان و گرامیداشت یاد مرحوم کامیابی مدیریت اسبق و همچنین تقدیر از زحمات دکتر بهرام پور مدیریت سابق آموزش‌وپرورش، ابراز امیدواری کردند؛ ان شاء الله با توجه به رویکرد فرهنگی شورا و شهرداری، همچنان مانند گذشته همکاری مؤثری در این حوزه با آموزش‌وپرورش داشته باشیم.

 

درا دامه سیدعلی حسینی شهردار تربت‌جام افزود: بایستی از ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش در جهت توسعه‌ی فرهنگ شهروندی که نیاز امروز جامعه‌ی ماست؛ به نحو مطلوبی استفاده شود. طبیعتاً فرزندان می‌توانند با آموزش هدفمندی که در مدرسه می‌بینند؛ خصوصاً در دوره‌ی ابتدایی علاوه بر نهادینه شدن رفتارهای صحیح اجتماعی در خودشان، بر رفتار والدین نیز تأثیرگذار باشند؛ همه‌ی این‌ها نهایتاً به کاهش هزینه‌های مربوط به مدیریت شهری ختم می‌شود و ما حاضریم صرفه‌جویی‌های حاصله در این حوزه را در مسیر تقویت آموزش‌وپرورش و توسعه‌ی زیرساخت‌های آموزشی شهر هزینه کنیم.

 

عبدالقادر سرفرازی نایب‌رئیس شورا سپس در این نشست گفت: با تأکید بر نقش انسان‌سازی در آموزش‌وپرورش و اینکه شخصیت‌های فرهیخته و مدیران قوی هستند که جامعه را می‌سازند؛ به بیان مطلبی زیبا از بزرگی پرداختند: "تألیف رجال مهم‌تر از تألیف کتاب است".

 

سید محمد حیدری رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورا در ادامه گفت: معلمان را انسان‌های شریفی دانستند که دارای قلب مهربانی هستند؛ هرچند ممکن است دارای ثروت زیاد، خانه‌ی مجلل و یا قامت بزرگی نباشند. همچنین با یادآوری افزایش مصرف‌گرایی در جامعه، نقش معلمان را در اصلاح الگوی مصرف پررنگ دانستند.

 

در ادامه هاشم بهرامی نیا رئیس کمیسیون حقوقی، خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی افزود: هر هزینه‌ای در آموزش‌وپرورش نوعی سرمایه‌گذاری است.ایشان تأکید کردند که با تعلیم و تربیت صحیح در مدارس، آینده خودمان و انقلاب را بیمه خواهیم کرد.

 

جعفر دلشاد عظیمی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی شورا گفت: در شورای پنجم همراهی و همکاری زیادی با نهادهای فرهنگی شهر ازجمله آموزش‌وپرورش، هم در حوزه‌ی پشتیبانی‌های مالی و هم‌فکری شده است. همچنین، برنامه‌های بسیار خوبی را در کنار آموزش‌وپرورش ازجمله تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور و دانش آموزان برتر فرهنگی و هنری داشته‌ایم.

 

در ادامه احمد شرفخانی رئیس کمیسیون توسعه، عمران، خدمات شهری و فضای سبز شورا بیان داشت: ضمن یادآوری نقش حساس و خطیر مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان در جهت هماهنگی و رشد و تعالی مجموعه‌ی آموزش‌وپرورش، همکاری شورای دوره پنجم را با ادارات و  نهادهای متولی فرهنگی، به دلیل حضور شخصیت‌های فرهنگی در شورا، بسیار ارزنده و تأثیرگذار دانستند.

 

در ادامه علیرضا اسلامی نژاد مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان در این دیدار صمیمی ضمن تشکر از حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تربت‌جام و با یادی از مرحوم کامیابی مدیریت اسبق و همچنین تشکر از زحمات دکتر بهرام پور مدی سابق آموزش‌وپرورش شهرستان، انتصاب خود را فرصتی برای خدمت دانستند.

وی بابیان اینکه خوشبختانه "آموزش‌وپرورش" دغدغه‌ی همه‌ی ماست؛ ابراز امیدواری کردند که با کمک هم در مسیر این دغدغه‌ی مشترک گام‌های ارزنده‌ای برخوانیم داشت. همچنین، با تأکید بر اینکه حضور جناب دلشاد عظیمی معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش در شورای شهر، باعث تقریب ذهنی و درک متقابلی میان شورا و شهرداری با مجموعه‌ی آموزش‌وپرورش شده است؛ ضمن تقدیر از پای‌کار بودن اعضای شورا و شهردار تربت‌جام، آمادگی خود را برای همکاری در حوزه‌های اولویت‌دار فرهنگی شهر اعلام کردند.

 

 

نظرات کاربران