برگزاری نشست شعر رضوی در خانه فرهنگ شهرداری تربت جام

۲۴ تیر ۱۳۹۸رویداد ها, اخبار


این محفل ادبی با موضوع فرهنگ رضوی  به مناسبت دهه مبارک کرامت ، هم‌زمان با  ولادت باسعادت امام مهربانی با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، کمیسیون امور بانوان و مشاور بانوان فرمانداری و نماینده تعدادی از ادارات،  شاعران و علاقه‌مندان و جمعی از جوانان انجمن جوانان وحدت‌آفرین جام در خانه فرهنگ شهرداری برگزار شد‌.

جعفر دلشاد عظیمی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت‌جام در این مراسم گفت: بنا داریم فضاهای فرهنگی را ایجاد کنیم و این کار را گسترش دهیم ، چراکه توسعه فرهنگی توسعه اقتصادی به دنبال دارد.

 

در ادامه دکتر هاشم بهرامی نیا در باب شعر آیینی و تاریخچه آن گفت: منشأ شعر آیینی ریشه در شعر عربی دارد، زبان دین و قرآن ما عربی است و به همین مبنا شاعران تمسک به شعر عربی جستند.

وی افزود: آغاز شعر آیینی در زمان سامانی‌ها است. آن‌ها دو کار مهم انجام دادند احیاء زبان فارسی و احیاء محافل و آداب و سنن و تمام شاعران همانند سعدی،حافظ،سعدی،فردوسی نیز در اشعارشان به سرودن شعرهای آیینی پرداخته‌اند.

 

اجرای موسیقی مقامی در مدح امام رضا(ع) توسط آرمان و کیان واحدی که از منتخبین جشنواره ملی موسیقی جوان کشور بودند، از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

 

در ادامه شاعران شهرستان در مدح امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی سروده‌های خود را قرائت کردند. حسن عبدی، غلام فاروق قلندری ، محمد عبدی، احمدی، احمد ندایی، خانم فیضی و خانم جعفریان از شاعرانی بودند که در این محفل ادبی به قرائت شعر پرداختند.

نشست شعر رضوی در خانه فرهنگ شهرداری تربت جام

نشست شعر رضوی در خانه فرهنگ شهرداری تربت جام

نشست شعر رضوی در خانه فرهنگ شهرداری تربت جام

نظرات کاربران