تربت‌جام میزبان اولین همایش جایگاه سرمایه‌گذاری شهری در توسعه پایدار

۱۷ آذر ۱۳۹۸رویداد ها, اخبار


اولین همایش جایگاه سرمایه‌گذاری شهری در توسعه پایدار توسط شهرداری و شورای اسلامی شهرتر بت جام با حضور امام‌جمعه شهرستان , دکتر داود ندیم پدر سرمایه‌گذاری شهری ایران , مهندس علی کرباسی استاد برندینگ شهری , معاونت فرمانداری , شهرداران شهرهای هم‌جوار, جمعی از سرمایه‌داران  بومی و اقشار مختلف در تالار جامی شهرستان تربت‌جام برگزار شد.

 شهردار تربت‌جام در این همایش با اشاره به اهمیت جایگاه سرمایه‌گذاری در توسعه شهری گفت: این همایش به‌منظور معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهری و بررسی راهکارهای جذب سرمایه‌گذار و نیز رفع موانع موجود در مسیر سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران برگزارشده است

 سیدعلی حسینی افزود: در شرایط فعلی شهرداری‌های متکی به درآمدهای ناپایدار هستند و این درآمدها رو به کاهش است مشکلاتی دارند که با هزینه‌های پایداری رودررو هستند که رو به رشد است.

حسینی ادامه داد: ما بایستی در مسیر ایجاد درآمدهای پایدار قدم برداریم و این امکان‌پذیر نیست مگر با مشارکت مردم و مشارکت سرمایه‌داران و انشالله... بتوانیم با جلب حمایت سرمایه‌داران بومی ظرفیتی در این شهرستان که از ظرفیت‌های بالایی نیز برخوردار است فراهم بکنیم.

 

 وی ادامه داد : اینکه تاکنون در حوزه سرمایه‌گذاری آن‌طور بایدوشاید کار مثبتی نیز محقق نگردیده است این به دلایل متعددی برمی‌گردد که عدم معرفی دقیق ظرفیت‌های تربت‌جام به شهروندان و سرمایه‌گذاران بومی و حتی استان , کشور و در سطح بین‌المللی یکی از دلایل اصلی آن است. شهرداری تربت‌جام قدم‌هایی برای جذب سرمایه‌گذار برداشته و سعی دارد با رفع موانع برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن نماید

 همایش سرمایه گذاری تربت جام

حجت‌الاسلام محمد معتمدی فر، امام‌جمعه شهرستان تربت‌جام در این همایش بابیان اینکه به فعلیت رساندن ظرفیت‌ها و استعدادهای سرمایه‌گذاری منطقه باعث توسعه خواهد شد، گفت: ابتدا باید توسعه و پیشرفت ضامن عدالت باشد و احترام به سرمایه‌گذار در اولویت قرار گیرد.

 وی ادامه داد : وفای به عهد در طرفین قرارداد سرمایه‌گذاری و شفاف‌سازی باعث تقویت برنامه‌ها خواهد شد.

امام‌جمعه تربت‌جام افزود : پیگیری تخفیفات مالیاتی در چارچوب قانون و حذف واژه سرمایه‌گذار بومی و غیربومی باعث دلگرمی طرفین است.

انتهای پیام / .

نظرات کاربران